Jak schudnąć z twarzy i policzków? 7 Skutecznych kroków do wyszczuplenia twarzy

7 kroków jak schudnąć z twarzy i policzków

Kwestia tego jak schudnąć z twarzy nurtuje mnóstwo osób, które nie są zadowolone z wyglądu tej reprezentacyjnej części naszego ciała. Drugi podbródek czy tak zwany chomik na twarzy często sprawiają, że nie czujemy się komfortowo w towarzystwie innych osób i tracimy pewność siebie. Jakie są zatem powody zwiększania się rozmiarów naszej twarzy i w jaki sposób możemy sobie z tym poradzić?

Dlaczego tyjemy na twarzy? Skąd się biorą chomiki na policzkach?

U większości osób okrągła twarz to tak naprawdę efekt tycia na całym ciele. Wówczas tłuszcz na twarzy odkłada się po jej bokach, na policzkach, pod brodą oraz na szyi, co wizualnie powiększa całą naszą głowę. Twarz może stawać się również pulchna pod wpływem czynników hormonalnych oraz genetycznych, które przyczyniają się do powstawania obrzęku w tej części naszego ciała.

W niektórych przypadkach powiększanie się twarzy wcale nie jest związane z tyciem, ale na przykład z tym, że u danej osoby rozwijają się mięśnie twarzy oraz struktury kostne w jej obrębie. Kiedy mięśnie szczęki nadmiernie się rozwijają, cała twarz wydaje się być bowiem pełniejsza. Jeśli jednak takiej zmianie nie towarzyszą inne objawy, jak ból i uczucie napięcia skóry, które mogą świadczyć o rozwoju choroby (np. zespołu Cushinga) albo być skutkiem ubocznych przyjmowanych leków, a do tego przybyło nam kilka kilogramów, jest niemal pewne, że większa twarz to efekt odkładania się zbyt dużej ilości tłuszczu w tym obszarze ciała.

Jak schudnąć z twarzy? 7 sposobów jak pozbyć się tłuszczu i chomików!

Niestety nie da się schudnąć tylko z jednego, wybranego przez nas miejsca na ciele. Tkanka tłuszczowa spala się równomiernie dlatego, aby ją się jej pozbyć musimy popracować nad całym naszym ciałem. Warto jednak pamiętać, że już utrata 1,5-2 kg pozwoli nam zauważyć pierwsze zmiany.

W jaki sposób możemy schudnąć na twarzy?

  1. Ćwiczenia na twarz, które poprawią napięcie mięśni
  2. Przyspieszenie metabolizmu przez cardio (nawet 600 kalorii w godzinę!)
  3. Przegląd ilości spożywanej soli, aby pozbyć się nadmiaru wody
  4. Poprawa swojej codziennej diety dla lepszego funkcjonowania organizmu 
  5. Picie większej ilości wody w ciągu dnia dla lepszej retencji płynów w ciele
  6. Zadbanie o prawidłową higienę snu dla ograniczenia wpływu kortyzolu
  7. Ograniczenie alkoholu  dla lepszego samopoczucia i unikania pustych kalorii

1. Wykonuj ćwiczenia twarzy

Czasem nawet bardzo proste ćwiczenia na szczupłą twarz mogą przynieść spektakularne efekty. Przede wszystkim wzmacniają one siłę mięśni i ujędrniają skórę, ale także wpływają na ogólny wygląd twarzy. Są one zatem świetnym sposobem na to jak wyszczuplić twarz, gdyż staje się ona wizualnie znacznie smuklejsza. U osób, które nie mają zbyt dużej nadwagi taki trening mięśni może znacząco poprawić ich napięcie, przez co wygląd twarzy wyraźnie się zmienia. Z tego względu ćwiczenia tego typu zaleca się starszym osobom, które chciałyby odmłodzić nieco swój wygląd.

Jaka gimnastyka przyniesie najlepsze rezultaty?

Skuteczna gimnastyka twarzy nie jest wcale trudna. Dlatego warto dowiedzieć się jakie ćwiczenia na twarz odchudzające trzeba systematycznie wykonywać, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

I. Uśmiechanie

Ćwiczenia na twarzy mogą być czasem wręcz banalne. W tym przypadku wystarczy celowo wywoływać u siebie uśmiech przez ok. 20 minut każdego dnia. W ten sposób trenujemy mięśnie odpowiedzialne za mimikę i sprawiamy, że poprawia się ogólny wygląd całej twarzy.

II. Nadmuchiwanie policzków na przemian

Kolejne bardzo łatwe ćwiczenie, które daje spektakularne efekty. Jest to doskonały sposób na to jak zlikwidować chomiki na twarzy domowym sposobem.

Aby je wykonać nadmuchujemy najpierw jeden policzek powietrzem i utrzymujemy je w ten sposób przez 10 sekund. Następnie tak samo postępujemy z drugim policzkiem. Dodatkowo możemy też nadmuchać w ten sposób przestrzeń nad ustami i odczekać 10 sekund, po czym zrobić to samo w części twarzy poniżej ust.

III. Wydmuchiwanie powietrza

Joga twarzy może zdziałać cuda w obrębie naszych policzków. Doskonałym tego przykładem jest ćwiczenie polegające na powolnym wydmuchiwaniu powietrza, przy jednoczesnym ułożeniu ust w dziubek wysunięty do przodu. Dodatkowo, w trakcie wydmuchiwania powietrza delikatnie oklepujemy skórę wokół ust oraz na policzkach palcami wskazującymi. Takie ćwiczenie na policzki wykonujemy 10-15 razy.

IV. Dziubek

Jeśli przeszkadza nam zbyt gruba twarz, podkreślenie kości policzkowych może pomóc nam w jej wizualnym wyszczupleniu. Aby to zrobić kładziemy palec wskazujący i środkowy na obu kościach policzkowych. Następnie delikatnie unosimy skórę w tym miejscu, aż do jej napięci. W tym momencie otwieramy szeroko usta w taki sposób, by przybrały kształt litery “O”. Wytrzymujemy tak 5 sekund i rozluźniamy twarz. Powtarzamy to ćwiczenie 10-15 razy.

V. Podnoszenie brwi

Kolejne bardzo dobre ćwiczenia twarzy na chomiki, które poprawi też jej ogólny wygląd. Aby je wykonać odchylamy głowę do tyłu i jednocześnie wysuwamy podbródek do przodu. Następnie wciągamy policzki do środka najmocniej jak to możliwe. Czekamy 5 sekund i rozluźniamy twarz. Powtarzamy ćwiczenie 10-15 razy.

2. Przyspiesz swój metabolizm poprzez regularne ćwiczenia cardio

Należy pamiętać o tym, że ćwiczenia na wyszczuplenie twarzy mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów, jeśli nie połączymy ich z treningiem odchudzającym całego ciała. Świetnie sprawdza się w tym przypadku trening cardio, który dzięki podniesieniu tętna osoby ćwiczącej pozwala skutecznie spalić tkankę tłuszczową.

Pamiętajmy, że proces chudnięcia to raczej maraton, a nie sprint. Musimy się zatem przygotować na to, że efekty pojawią się dopiero po jakimś czasie regularnego wykonywania treningu cardio. Najlepiej jeśli będziemy go przeprowadzać 3-5 razy w tygodniu. Od momentu, gdy osiągniemy odpowiednio wysokie tętno powinniśmy ćwiczyć przez 30-60 minut.

Trening cardio może przybrać różne formy, dlatego warto go dopasować do naszych potrzeb. Może być to bieganie, pływanie, taniec czy długie spacery w szybszym tempie. W tym ostatnim przypadku jest to o tyle wygodne, że wiele osób może wybrać spacer zamiast jazdy samochodem do pracy. 30 minut takiego spaceru jest już wystarczającą dawką ruchu do tego, aby pobudzić proces spalania tkanki tłuszczowej w naszym ciele.

3. Przyjrzyj się ilości spożywanej soli

Kiedy zależy nam na tym, aby poprawić owal twarzy, powinniśmy ograniczyć ilość w soli w naszej diecie. Co prawda sama w sobie nie jest ona przyczyną nadwagi, ale wpływa na kilka innych elementów, które mogą decydować o wyglądzie naszej twarzy.

Przede wszystkim sól powoduje zatrzymywanie wody w organizmie, a to oznacza dodatkowe kilogramy na naszej wadze. To zresztą właśnie woda znika z naszego ciała jako pierwsza, gdy zaczynamy intensywnie ćwiczyć lub stosować dietę czy głodówki.

Decydując się na ograniczenie soli musimy pamiętać, iż nie chodzi tutaj jedynie o przyprawę, które używamy do poprawy smaku naszych potraw. Nadmierne ilości soli znajdują się bowiem w najróżniejszych produktach, które kupujemy. Są to głównie produkty wysoko przetworzone o dużej kaloryczności, takie jak słone przekąski, fast foody oraz produkty smażone na głębokim tłuszczu.

Zmniejszenie ilości spożywanej soli w przypadku wielu osób może okazać się najlepszym sposobem na to, jak szybko schudnąć z twarzy. Poprzez redukcję wody w organizmie, bardzo szybko pozbędziemy się też wizualnej opuchlizny twarzy, która jest często przyczyną naszych kompleksów.

4. Popraw swoją codzienną dietę

Ćwiczenia, zarówno te wyszczuplające twarz, jak i na całą sylwetkę to oczywiście nie wszystko. Jeśli chcemy zgubić nadmiar kilogramów musimy także zatroszczyć się o zdrowe odżywianie. Zrównoważona dieta powinna być bogata w różnokolorowe, świeże warzywa, które mogą być podstawą posiłków, jak i świetną przekąską w ciągu dnia. Warto też ograniczyć słodycze, zwłaszcza te kupowane w sklepie, dla których doskonałą alternatywą są owoce. Jasne pieczywo, które zawiera same puste kalorie powinniśmy natomiast zastąpić ciemnym chlebem. Pamiętajmy też o dostarczaniu sobie odpowiednich ilości błonnika, białka i innych cennych składników odżywczych, takich jak zdrowe tłuszcze. W miarę możliwości wyeliminujmy natomiast z naszej diety przetworzoną żywność.

5. Pij więcej wody

Ktoś kto ma problemy z zatrzymywaniem wody w organizmie, na przykład z powodu nadmiaru spożywanej soli, mógłby pomyśleć, że nie powinien jej więc pić w dużych ilościach. Nie jest to jednak prawdą, gdyż nawodnienie organizmu ma niewiele wspólnego z nieprawidłowym utrzymywaniem wody w ciele.

Woda jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego musimy ją sobie dostarczać w odpowiednich ilościach. Jeśli chcemy schudnąć na twarzy i innych części ciała powinniśmy pamiętać, że przyspiesza ona metabolizm, ogranicza uczucie głodu i reguluje uczucie sytości. Co więcej, woda wpływa też pozytywnie na pracę mięśni, przez co mamy więcej energii do ćwiczeń, a ich wykonywanie przynosi lepsze rezultaty.

Z kolei odwodnienie organizmu, zwłaszcza długotrwałe, może bardzo negatywnie wpłynąć na działanie całego naszego organizmu. Brak odpowiedniej ilości wody znacząco spowalnia metabolizm, co odbija się na naszej wadze. Taki deficyt dodatkowo wpływa też na podwyższenie się ciśnienia krwi. Należy pamiętać, że w 90% składa się ona właśnie z wody, a zatem gdy jest jej mniej, zwiększa się również jej gęstość. Odwodnienie ciała może też upośledzić pracę nerek oraz zmniejszyć zdolność organizmy do detoksykacji.

Jak zatem widać woda jest niezbędna dla zdrowia człowieka. Dostarczanie jej sobie w odpowiednich ilości jest też jednym ze sposobów na to jak schudnąć na twarzy, dlatego pamiętajmy o codziennym wypijaniu ok. 2 litrów wody. Najlepiej jest zawsze mieć przy sobie butelkę z wodą, aby w razie potrzeby nie sięgać po niezdrowe i kaloryczne słodkie napoje.

6. Zadbaj o prawidłową higienę snu

Odpowiednia ilość snu ma pozytywny wpływ na wygląd naszej twarzy. Nieprzespana noc lub zbyt krótki odpoczynek powodują natomiast, że na twarzy pojawia się opuchlizna oraz worki pod oczami, a także pogarsza się kondycja naszej cery. Sen jest też istotny w procesie odchudzania, gdyż jego brak podnosi poziom kortyzolu w organizmie.

Hormon ten niestety negatywnie wpływa na odchudzanie twarzy i całego ciała. Zmiana jego stężenia jest sygnałem dla organizmu, aby zaczął magazynować energię, gdyż jest to jego funkcja obronna. Mała ilość snu lub jego zła jakość sprawiają zatem, że między innymi zwiększa się nasze łaknienie na przykład na słodycze. Z kolei, aby przyswoić cukier do mięśni ciało musi zwiększyć poziom insuliny, co jest sygnałem dla ciała do magazynowania tkanki tłuszczowej. Jak zatem widać podwyższenie poziomu kortyzolu we krwi znacząco utrudnia schudnięcie z twarzy, zwiększając nasz apetyt i spowalniając metabolizm.

Aby tego uniknąć powinniśmy przesypiać codziennie od 7 do 9 godzin. Zadbajmy też o to, aby pomieszczenie, w którym śpimy było odpowiednio zaciemnione. Przed snem unikajmy też czynników, które mogą pogarszać jego jakość, takich jak zbyt syty posiłek czy korzystanie z urządzeń elektronicznych.

7. Ogranicz alkohol

Alkohol to po prostu puste kalorie, a dodatkowo wzmaga on apetyt, który z reguły zaspokajamy niezdrowymi przekąskami. Warto przy tym pamiętać, że kalorie z różnych produktów nie są sobie równe. Alkohol jest bogaty w energię i ma gęstą kaloryczność (1 g alkoholu to 2 razy więcej kalorii niż 1 g węglowodanów). Gdy pijemy alkohol powstaje nadmiernie dodatni bilans energetyczny. Ciało przestaje wówczas wykorzystywać węglowodany i tłuszcze jako źródła swojej energii. Z kolei jej zbyt duża ilość prowadzi do syntezy alkoholu w wygodną dla naszego ciała formę magazynowania energii w postaci tkanki tłuszczowej.

Nadmierne spożywanie alkoholu może też prowadzić do zatrzymywania wody w obszarze twarzy, czego efektem jest jej opuchnięcie. Wypijanie zbyt dużej ilości napojów alkoholowych może też odwodnić organizm, co potęguje obrzęk oraz wywołuje zaczerwienienie twarzy.

Alkohol nie jest zatem naszym sprzymierzeńcem w procesie gubienia zbędnych kilogramów. Jeśli więc zastanawiamy się jak odchudzić twarz nie powinniśmy wypijać więcej niż jednego drinka dziennie. Unikajmy jednak piwa, które może wpłynąć na pojawienie się u nas tak zwanego piwnego brzucha. Zamiast tego lepiej jest sięgnąć po lampkę czerwonego wina, oczywiście też w racjonalnych ilościach, pamiętając przy tym o doliczeniu jej do codziennego bilansu kalorycznego.

Nim zobaczysz pierwsze efekty wyszczuplenia twarzy

Kiedy naszym problemem jest zbyt gruba szyja i pulchna twarz musimy przede wszystkim pozbyć się nadmiaru kilogramów. Proces odchudzania może jednak trochę potrwać, dlatego warto też wykorzystać inne możliwości, które pozwolą nam osiągnąć wymarzony efekt. Co prawda nie są to sposoby na to jak schudnąć z twarzy, ale raczej na to jak ją optycznie wyszczuplić. Dają one jednak natychmiastowe rezultaty.

1. Pielęgnacja twarzy

Odpowiednia pielęgnacja twarzy znacząco wpływa na jej ogólny wygląd. Stosowanie właściwie dobranych kremów i maseczek, a także korzystanie z profesjonalnych zabiegów u kosmetyczki pozwala na skuteczne nawilżenie i ujędrnienie skóry twarzy oraz jej rozjaśnienie. W efekcie uzyskamy niemal natychmiastowe rezultaty w postaci realnej poprawy wyglądu twarzy.

2. Odpowiednia fryzura

Pożądane przez nas wysmuklenie twarzy można również uzyskać poprzez odpowiednie ścięcie i ułożenie włosów. A zatem jaka fryzura najlepiej spełni takie zadanie? W przypadku mężczyzn doskonale sprawdzają się przede wszystkim fryzury asymetryczne oraz włosy podniesione w okolicy czubka głowy. W sytuacji, gdy naszym problemem jest okrągła twarz, jak ją wyszczuplić u kobiet za pomocą włosów? Rozwiązaniem może okazać się ułożona na bok grzywka, nieregularne cieniowanie włosów lub asymetryczny przedziałek.

3. Zadbaj o prawidłowy makijaż (szczególnie dla kobiet)

Odpowiednio wykonany makijaż to również świetny sposób na to jak schudnąć z policzków i wysmuklić całą twarz, zwłaszcza w przypadku kobiet. Musimy jednak znać podstawowe zasady dotyczące jego wykonania. A zatem jak wyszczuplić twarz makijażem? Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że jasne barwy eksponują, a ciemne maskują to co chcemy ukryć. Do modelowania twarzy okrągłej powinniśmy również wybierać kosmetyki matowe, bez wszelkich błyszczących oraz opalizujących drobinek. Aby wysmuklić twarz należy też zaakcentować górną część twarzy, między innymi poprzez podkreślenie oka kreską wyciągniętą ku górze oraz wyeksponowanie zgięcia łuku brwi. Bardzo ważne jest także zastosowanie różu w miejscu, gdzie znajdują się kości policzkowe.

Podsumowanie

Aby uzyskać efekt szczuplejszych policzków oraz twarzy należy zgubić nadmierne kilogramy z całego ciała. W tym celu powinniśmy zadbać o właściwą dietę oraz wykonywać niezbędne ćwiczenia, ale także zmienić niektóre z naszych nawyków. Oczywiście możemy też skorzystać z kilku trików, które pozwolą nam uzyskać oczekiwane rezultaty niemal natychmiast sprawiając, że optycznie nasza twarz będzie się wydawała znacznie smuklejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 × = forty five